Miopasso Nero d’Avola
Miopasso Nero d’Avola is een Zuid-Italiaanse zwoele rode wijn. Misschien heb je nog nooit van de Nero d’Avola druif gehoord. Maar van dit lokale druivenras wordt echt al eeuwen goede wijn gemaakt. Op Sicilië doet deze Italiaanse Nero d’Avola druif het erg goed. De wijnmakers van wijnhuis Feudo di Santa Tresa willen deze wijn bekender maken in Europa. De wijn wordt biologisch gemaakt. Miopasso slaat op hun passie voor het wijnmaken, vandaar deze mooie Italiaanse naam. Daarnaast slaat het ook op de Appassimento manier waarop deze wijn gemaakt is. Dit houdt in dat een gedeelte van de druiven na de oogst op rekken gelegd wordt. Vervolgens drogen de druiven tot wel 30% in. De druif verliest haar smaakloze water, en houdt meer smaak over. Hierdoor ontstaan mooie geconcentreerde aroma’s die je terug proeft in de wijn.
Oorspronkelijke prijs was: € 8,25.€ 7,90Huidige prijs is: € 7,90. incl. BTW
Op voorraadNiet goed, geld terug!
Gratis levering in Nijmegen boven 20 euro
Gratis verzending boven 70 euro
Proef de Siciliaanse zon in de Miopasso Nero D'Avola.
Deze Miopasso Nero D'Avola is sprankelend paarsrood van kleur. De Siciliaanse Nero d’Avola druif heeft gezorgd voor levendige zwart fruit aroma’s. Je proeft zwarte kers, zwarte bes, bosbes, braam. Het is een krachtige wijn. Je zult dus ook kruidigheid en zwarte peper ruiken en proeven. Ondanks zijn kracht heeft de wijn een lange en zachte afdronk. Je zult merken dat door de wijze van wijnmaken deze Nero d’Avola een meer geconcentreerde en zachte smaak heeft dan je gewend bent van deze druif.
Lekker bij gegrild vlees
Zo’n geconcentreerde rode wijn combineert uitstekend met gebraden, geroosterd en gegrild vlees. Ook bij een kruidige BBQ zal deze wijn het goed doen. Aanrader: combineer eens met een kaasplankje.
Extra informatie
Alcoholpercentage | 13.5 |
---|---|
Regio | I.G.T. Terra Siciliana |
Vintage | 2021 |
Drinktemperatuur | 16 tot 18 graden |
Allergens | Bevat sulfieten |
Closure | Schroefdop |
Type wijn | Rood |
Land | Italië |
Smaakprofiel | Soepel |
Druiven | Nero d'Avola |
Lekker bij | Biefstuk, Harde kaas, Worst, Zachte kaas |
Medals | Brons, Zilver |
Content missing
1 Silver medals
1 Bronze medals
<p>Deze prachtige Nero d’Avola van <a href=”https://www.santatresa.com/” target=”_blank” rel=”noopener”>wijnhuis Miopasso</a> komt uit Sicilië. Op Sicilië heerst er een erg warm klimaat, waardoor de druiven goed kunnen rijpen. Hierdoor is er wel een gevaar dat de druiven te rijp worden. Dit zou kunnen resulteren in onprettige gestoofde smaken. Door de druiven aan de kust te planten, gaat er een frisse bries door de wijngaard. Dit zorgt ervoor dat de druiven voldoende zuren op kunnen bouwen, waardoor de wijn fruitig en zwoel blijft. Lees op deze pagina meer over <a href=”https://wijnbutler.nl/blog/wijnlanden/italiaanse-wijn/”>Italiaanse wijnen</a>. </p>